Co oznacza zmęczenie i bóle głowy u 28-latki?

Witam, od dłuższego czasu mam problemy zdrowotne. Zaczęło się od silnych zaparć i zaników miesiączek. Początkowo szukałam pomocy u gastrologa i ginekologa- nie dało to żadnych rezulatów. Doszły mi do ww objawów bóle głowy, senność, zmęczenie (zaczęłam przysypiać przy każdej okazji, a wchodzenie po schodach było ogromnie męczące) do tego mam również anemię i niskie ciśnienie. Zmieniłam ginekologa który wykonał mi badania TSH3 (2.91ulU/ml) FT4 (1.05 ng/dl) FT3 (2.55). Zaczełam brac duphaston by miesiączkować oraz przepisała mi P. ginekolog zaleciła mi brać euthyrox 25 mg raz dziennie (po miesiącu wynik TSH3 wynosił 1.99ulU/m)l. oraz umówić się do endokrynologa - ten jednak na wizycie stwierdził że jestem zdrowa, a leczeniem się zajmiemy kiedy będę chciała zajść w ciążę. Na własną rękę wykonałam badania cholesterolu (5.01 mmol/L) zaznaczę że nie jest tłusto i zwracam uwagę na to co spożywam. W USG na lewym płacie mam guzek hypoechogeniczny 6.9x4.8 mm oraz torbiel o wielkości 2.4 mm Proszę o skomentowanie tych wyników i podpowiedzenie mi czy słuchać endokrynologa czy szukać pomocy u innego specjalisty. Z góry dziękuję!

Lek. Paweł Szadkowski

Nie wymaga pani suplementacji hormonów tarczycy (na podstawie pani wyników), o ile nie jest pani w ciąży i sugerowałbym w tym zakresie słuchać endokrynologa. Pani dolegliwości mogą wynikać z niedokrwistości i zająłbym się raczej diagnostyką w tym kierunku m.in. analiza morfologii, stęż. żelaza, ferrytyny, wit. b12 i kw. foliowego itd. Diagnostyką może zająć się pani lekarz pierwszego kontaktu.