Co oznacza zmęczenie i wyniki badań tarczycowych?

Witam mam 33 lata od dłuższego czasu często jestem zmęczona i śpiąca, nie mam nadwagi ale waga stoi w miejscu mimo ruchu, TSH 4,6 ft3,4 w normie, przeciwciala p tyreoglobulinie w normie, p peroksydazie podwyższone 123 norma do 34, objętość tarczycy 8ml, obraz tarczycy bez zmian, lekarz zalecil letrox50 1/2 przez miesiąc potem po całej, wiecej objawów niedoczynności tarczycy nie mam a wręcz przeciwnie bardzo sie pocę jest mi duszno, mam przyspieszone tentno , czasem kolatania, jestem nerwowa, odczuwam bol nog np po wyjściu po schodach, czasem mam podwyższone cisniene. I nie wiem czy na prawdę jest konieczne branie hormonów

Lek. Paweł Szadkowski

Pani obecne dolegliwości mogą wynikać z nadmiaru hormonów tarczycy. Sugeruję skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem. Konieczna jest ocena pełnych wyników łącznie z pani obrazem klinicznym (objawami) i ocena wskazań do dalszego leczenia.