Co oznacza zmęczenie przy stymulatorze serca?

Witam. Mam 64 lata. Posiadam stymulator serca dwu jamowy. Niedawno miałam zrobione echo serca . W trakcie badania stwierdzono, że mam niedomykalność zastawki trójdzielnej II st. oraz powiększoną prawą komorę serca 33mm. Lekarz stwierdził, że niedomykalność zastawki mam z powodu końcówek elektrod które przechodzą przez zastawkę trójdzielną. Czy taki stan rzeczy może ulec pogłębieniu niedomykalności? Czy powiększenie prawej komory serca jest powiązane z zastawką trójdz.? Często czuję się zmęczona, mam często zaburzenia rytmu serca, co jakiś czas dopada mnie duszność spoczynkowa. Czy to wszystko jest ze sobą powiązane?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że może być powiązane, jeśli jest taka przyczyna jak powyżej opisana to raczej nie powinno dochodzić do pogłębiania się zmiany. a jak duże jest powiększenie prawej komory? czy coś więcej dr badający mówił w tym względzie apropos pomiarów itp wskazana jest wizyta u lekarza kardiologa , a jak często występuje duszność? i jaki powód stymulatora?