Co oznacza zmiana degeneracyjna krążka międzykręgowego Th11/Th12 pod postacią obniżenia jego wysokości?

Witam Bardzo proszę o interpretację wyniku KT kręgosłupa ledzwiowo-krzyżowego. Badanie KT wykazują niewielkie, szerokopodstawną protruzję krążka międzykręgowego L5/S1 modelującą przednią ścianę worka oponowego na tym poziomie. Koncentryczna wypuklina krążka między kręgowego L2/L3. Zmiana degeneracyjna krążka międzykręgowego Th11/Th12 pod postacią obniżenia jego wysokości i efektu próżniowego na tym poziomie . Wymiary kanału kręgowego w granicach normy.Dyskretna osteofitoza na brzegach trzonów kręgowych. Zmian kostnych destrukcyjnych nie stwierdza się. Bardzo proszę o wyjaśnienie tego opisu .

Witam serdecznie,

Badania uwidoczniło zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.