Co oznacza zmiana na skórze głowy z czerwoną otoczką?

Co może dolegać mojej młodszej siostrze? Ostatnio zauważyłam u niej coś na głowie, pod włosami. Było to coś w stylu pieprzyka o regularnym, okrągłym kształcie. Był jasny o średnicy około 8 mm. Wokół niego była czerwona otoczka. Dodam, że siostra ma 13 lat.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to jakieś znamię barwnikowe? Ślad po ugryzieniu? W razie niepokoju sugeruję wizytę u dermatologa.
Pozdrawiam