Co oznacza zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa L?

Co oznacza wynik RTG kręgosłupa 51-latki? zmniejszenie fizjologicznej lorozy kregoslupaC Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa L Skrzywienie Kregoslupa L w lewo Zwezenie przestrzeni miedzykregowej L5-S1 bardzo prosze o zinterpretowanie tego wyniku rtg Dodam ze bolI mnie szyja i łopatki przy najmniejszym wysilku, nie jestem tez w stanie przyniesc ze sklepu 1.5 kg zakupow w odległości od domu 100 m bol szyji ramion jest nie do zniesienia objawy pojawily sie rok temu ale bagatelizowalam je myslac ze to chwilowa niedyspozycja lecz niestety bol jest silny i czesto powraca moglabym powiedziec ze codziennie po kazdym nawed najmniejszym zajeciu w chwili obecnie nie pracuje od 7 mc z innych powodow wiec oszczedzam sie jak tylko moge lecz nawed najdrobniejsze obowiazki typu ugotowanie obiadu jest dla mnie bolesne ponieważ stojac z pochylona glowa kilka minut juz daje mi znac ten straszny ból calej szyji I ramion Ale to nie jest jedyny ból - drugi problem to dol plecow z bolem tym juz zyje jakies 4 -5 lat ale ostatnio bardzo czesto ból mnie unieruchamia na 2-3-4 tygodnie nie jestem w stanie dojsc do lazienki nie mowicac juz ze samo wstanie z luzka czy zmiana pozycji lezenia to koszmar jestem juz bardzo zmeczona bolem na przemian raz plecy dwa szyja ramiona bol prawej reki to juz predzej policze ile razy nie bolala w ciagu roku moze 8 razy ? bylo ok reszta to jakis koszmar ból podobny do tego jak zakwasy potocznie mowiac lecz 2x mocniejsze przez co noce nie przespane z powodu nie odpuszczajacego bólu A jak dpadnie mnie wszystko razem to juz koszmar gotowy. Pracuje/owalam fizycznie (sprzatam ) musze przesowac ciezkie przedmioty ,schylac sie czesto itd... czy jest wiec mozliwe ze praca w tych pozycjach przyczynila sie do powstania tych problemow zdrowotnych ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurologa Ew u neurochirurga po badaniu bedzie można określić dalsze postępowanie