Co oznacza zniesienie lordozy kręgosłupa lędźwiowego z jego esowatym skrzywieniem?

wynik Zniesienie lordozy kręgosłupa lędźwiowego z jego esowatym skrzywieniem, sygnał z krążków międzykręgowych na poziomie L4/L5 i L5/S1 jest obniżony a krążki są spłaszczone. Na poziomieL4/L5 widoczna centralno-lewostronna wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy i zwężająca otwór międzykręgowy. Symetryczne uwypuklenie krążków L2/L3 i L5/S1 o typie "bulging". W trzonach stwierdza się obecność zmian zwyrodnieniowych pod postacią osteofitów i ognisk zwyrodnienia tłuszczowego

Lek. Katarzyna Szymczak

Liczne zmiany mogące powodować dolegliwości bólowe, sugeruję kontrolę u neurologa lub neurochirurga aby ustalić dalsze postępowanie.
Pozdrawiam