Co oznacza żółta wydzielina po usunięciu szczeliny odbytu?

Dzień dobry, Dwa tygodnie temu miałam wycinaną szczelinę odbytu wraz z polipem odbytu. Ogólnie choruje na zaparcia, po zabiegu mam przepisana diete bogatoresztkowa i min. 2 litry wody. Przez kilka dni spozywalam na zmianę płynną parafine i laktuloze. Zauważyłam u siebie podczas wyproznienia i jak puszczam gazy przed wyproznieniem żółto-pomaranczowa oleista wydzieline. Stolec jest jakby tłusty. Od zabiegu stosuję czopki najpierw Proktis M, a później czopki robione. A także najpierw maść robiona 2% dilmazemi, a teraz miejscowo maść chlorchinaldin h na zewnętrzną ranę. Spożywam też fibraxin, 1 saszetka dziennie. Parafine i laltuloze już nie spożywam. Mam pytanie skąd jest i jaka jest przyczyna tej żółto-pomarańczowej oleistej wydzieliny? Czy to jest powód do niepokoju? Czy to jest spowodowane działaniem leków? Błagam o odpowiedź, bo zaczynam się bardzo denerwować. A mojego lekarza nie mogę się zapytać, bo jest na urlopie. Zaznaczę, że w maju miałam wykonywaną kolonoskopie przy oczyszczeniu 5/10 i nic nie zostało wykryte.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Tego typu wydzielina nie jest powodem do niepokoju. Najczęściej tego typu treść sączy się z gojącej rany, która w tym mechaniźmie naturalnie się oczyszcza. Objaw powinien ustąpić wraz z całkowitym wygojeniu rany po usuniętej szczelinie, natomiast z pewnością musi się Pani udać do lekarza wykonującego zabieg, aby mógł ocenić przebieg gojenia.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106
Una Medica ul. Żelazna 69a Warszawa tel: +48 668 88 00 42