Co oznacza żółta wydzielina z gardła u 29-latki?

Witam serdecznie. Kilka dni temu zauważyłam, że mam powiększone węzły chłonne z jednej strony szyi. Lekarz stwierdził, że to pozostałość po przeziębieniu, które wczesniej miałam i powiedzial, że mam zaczerwienione gardło i powiedział, żebym kupiła sobie orofar, ale zauważyłam teraz na tylnej części gardła takie jakby żółte grudki albo nacieki i ciągle "chrzakam". Bardzo się boję, że to coś groźnego (jestem straszna panikarą :) ). Chciałam załączyć zdjęcie, ale niestety nie jestem w stanie :/ Często też czuję suchość w gardle. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Opisywane zmiany mogą być po prostu grudkami chłonnymi, lub wydzieliną spływającą z nosa. Chrząkanie jest normalnym objawem po infekcji.