Co oznacza zwężenie szczeliny międzykręgowej?

witam wszystkich, kozystam pierwszy raz z owej strony, chcialbym sie dowiedziec czy ktos moglby powiedziec mi co wynika z opisu RTG kregoslup ledzwiowy, "zwezenie szczeliny miedzykregowej L5-S1 o cechach dyskopatii. drobne zmiany zwyrodnieniowe na powierzchniachgranicznych tych trzonow w postaci osteofitow. pozostale trzony sa prawidlowe. na zdjeciu czynnosciowym w przodo i tylopochyleniu nie wykazano niestabilnosci" jestem po dwoch operacjach usiniecia przepukliny krazka L5/S1 z gory dziekuje

witam,
zwężenie przestrzeni międzykregowej może powodować dalszą degenerację pozostałej części jądra miażdżystego i nawracanie dolegliwości. Zakładam ,że w trakcie zabiegów operacyjnych usunięto częściowo jądro miażdżyste. Powinnam zapytać o rehabilitację po zabiegu - czy była i jest systematyczna? Bez systematycznych ćwiczeń i zmiany trybu życia problem będzie nawracał, a zabiegi operacyjnę usuwają tylko objaw a przyczyna (np. słaby gorset mięśniowy) pozostaje.
Pozdrawiam