Co oznacza zwężenie tchawicy, trzykrotnie poszerzane bronchoskopowo?

Witam, cztery miesiące temu miałem bardzo poważny wypadek samochodowy. Byłem zaintubowany, miałem wykonaną tracheotomię. Obecnie wszystko właściwie wróciło do stanu sprzed wypadku. Poza głosem oraz wydolnoscia oddechową. Mam pointubacyjne zwężenie tchawicy- trzykrotnie poszzerzane bronchoskopowo, bezskutecznie. Na pojutrze zaplanowaną mam operacje resekcji zwężonego odcinka tchawicy. Czy ta operacja pomoże? JAKIE niesie ze sobą konsekwencje, jak przebiega rekonwalescencja?

Lek. Tomasz Budlewski

każdy zabieg nawet najmniejszy może nieść ze sobą ryzyko, działanie operacyjne ma pomóc i sądzę że powinno być ok ale tego nikt nie przewidzi.