Co oznacza zwiększona ilość płynu w jamie stawowej?

ból w prawym kolanie.wynik MR Więzadło krzyżowe przednie znacznie pogrubiałe 18mm, obraz jak w przypadku zwyrodnienia śluzowatego. Więzadło krzyżowe tylne w części środkowej z pasmem podwyższonej intensywności sygnału-zmiany obrzękowe? ślad płynu między włóknami. Rzepka nieco przemieszczona. Zwiększona ilość płynu w jamie stawowej,w zachyłku nadrzepkowym grubości 8mm. Dyskretnie pogrubiałe fałdy błony maziowej w zachyłku nadrzepkowym.Fabella w sąsiedztwie kłykcia bocznego kości udowej 12mm.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie dolegliwości ? czy jakiś uraz? proponuję zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie. czy w rodzinie historia chorób reumatycznych? być może warto byłoby wykonać usg stawu kolanowego.