Co oznacza zwiększony blok heterochromatyny w długim ramieniu chromosomu 9?

Witam. Jestem po 3 poronieniach w dosyć wczesnym etapie . Miałam wraz z mężem badania genetyczne naszych kariotypów . Niepokoi mnie wynik mojego kariotypu a mianowicie : 46,XX,9ph+ , interpretacja wyniku : kariotyp prawidłowy żeński , Zwiększony blok heterochromatyny w długim ramieniu chromosomu 9 , wykryty wariant chromosomu 9 nie ma znaczenia klinicznego . Co to może oznaczać ? Niepokoi mnie to gdyż jednak jakas mutacja genetyczna jest

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma znaczenia klinicznego więc nie powoduje tego typu objawów jak u pani. Proponuję wykonać badanie w kierunku zespołu antyfosfolipidowe go