Co oznacza zwłóknienie gruczołów śluzowych w badaniu?

Proszę o interpretacje diagnozy: zwłóknienie gruczołów śluzowych.Od kilku lat borykam się z niewłaściwie wydzielanym śluzu w jamie ustnej i gardle.Ciągnie się jak białko jaja. Wizyty u laryngologów, perodontologa, gastrologów-nie mam refluksu.Tomografia zatok prawidłowa.Brak alergii.Próbowałam też leczenia u psychiatry, który mówił, że może ??to nerwica gardła.Półroczne stosownie-testowanie leków niczego nie zmieniło.Gdzie szukać pomocy? Nie potrafię z tym dalej funkcjonować.

Witam serdecznie,
jak zwykle dopiero na końcu bezowocnej odysei po lekarzach ktoś wpada na pomysł, że może dolegliwości mają podłoże psychiczne. Przypuszczam, że wizyta u psychoterapeuty mogła by przynieść rozwiązanie Pani problemów. Zapraszam, pozdrawiam i życzę zdrowia.
Aha następne wolne terminy w Warszawie dopiero 17 i 18 marca.
Jeszcze raz pozdrawiam