Co oznacza zwolnienie przepływu krwi w prawej zatoce poprzecznej?

Witam. Dzisiaj odebrałem wyniki MR głowy dziecka 6 lat. Co oznaczają zapisy: przysadka mózgowa niepowiększona, płat gruczołowy jednorodny, symetryczne dosiodłowe pogłębienie pajęczynówki o ok. 5mm poniżej linii przepony siodła. Rozlane zmiany zapalne w komórkach piramid skroniowych i wyrostków sutkowatych bez ewidentnego zajęcia obszaru jam bębenkowych. Zwolnienie przepływu krwi w prawej zatoce poprzecznej na dług. ok. 2,8 cm bez cech ostrej zakrzepicy w DWI. Asymetria odcinków A2 obu ACA. Proszę o interpretację wyniku.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy są u dziecka ? Jaka przyczyna badania ? Konieczna wizyta u lekarza zlecającego badanie i łączna ocena ze stanem klinicznym