Co oznacza żyła odpiszczelowa lewa wydolna w ujściu?

proszę o interpretację : 1. żyła odpiszczelowa lewa wydolna w ujściu, na całej długości niewydolna o średnicy do 6mm. 2. żyły układu głębokiego na udzie drożne, podatne na ucisk, bez fali zwrotnej, z przepływem krwi oddechowo zależnym. Na podudziu przepływ widoczny bez cech refluksu, próby uciskowe ujemne. Wizytę u specjalisty mam dopiero za 1/2 roku. Pozdrawiam Bogdan Pozdrawiam Bogdan

Do czasu konsultacji sugeruję nosić pończochy II klasy ucisku, dbać o odpowiednią aktywność fizyczną i masę ciała, nie palić tytoniu. Sądząc po samym wyniku USG ( a żeby wydać wiążącą opinię, musiałabym Pana zbadać osobiście), chirurg zaproponuje jakieś postępowanie zabiegowe.