Mężczyzna , 30 lat U nasady języczka podniebiennego, jakby schowany za łukiem podniebiennym wyczułem twardy guzek o średnicy 3-4 mm. Po naciśnięciu czuć, że ma "chropowatą" powierzchnię. Od ponad roku mam lekko powiększone węzły wzdłuż linii MOS, w marcu na USG wyszły jako odczynowe. Również wtedy miałem morfologie z CRP i wszystko wyszło ok. Mam wstępnie rozpoznane, przez laryngologa , przewlekłe zapalenie migdałów. W tej chwili przechodzę lekkie przeziębienie.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.
  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.