Co oznaczać może mój ból klatki piersiowej?

Dzień dobry! W marcu pojawił się ból w górnej części klatki piersiowej. Gdy lekarze pytają gdzie mnie boli - przykładam dłoń pod szyją i dokładnie w tej okolicy mnie boli (między szyją a piersiami, nie promieniuje nigdzie). Mam 46 lat. Nie ma znaczenia co robię i co jem. Czuję tak, jakby cały czas coś uciskało i lekko piekło, czasami zimno w tym miejscu. Ból jest cały czas. Moja mama zmarła rok temu. Pojechała do szpitala, bo miała kaszel i w wydzielinie pojawiła się krew. Po sekcji zwłok okazało się, że miała guza płuc w stadium rozpadu z przerzutami do węzłów chłonnych, nerek i obrzęk mózgu. Dwa miesiące przed śmiercią miała robione RTG płuc i nic nie wykazało, dlatego podejrzewaliśmy wszystko - tylko nie płuca. W tym roku zmarł teść - też na guza płuc. U niego sytuacja wyglądała inaczej- wiedzieliśmy o chorobie od 3 lat. Miesiąc po teściu, zmarła teściowa - od ponad 4 lat leżała w łóżku, otępienie, Parkinson, alzheimer , była karmiona przez sondę. Strasznie się wystraszyłam i biegam po lekarzach. Rodzinny zlecił morfologię i RTG płuc - bo wiedziała o mamie. W morfologii OK, RTG płuc nic nie wykazało - trochę się uspokoiłam, ale ból nadal był. Następnie kardiolog- EKG, echo, troponina -OK. Potem pulmonolog- popatrzył na RTG i zrobił spirometrię -OK. Następnie USG tarczycy, jamy brzusznej, piersi- OK. Byłam też u laryngologa- OK. Ból na koniec kwietnia ustąpił. Byłam szczęśliwa. Być może to od stresu, bo trochę przeżyłam. Niestety od tygodnia znowu się pojawił. Po śmierci mamy, bardzo się boję, że ja też mogę mieć guza płuc - mimo, że go na RTG nie widać. Chcę żyć, bo mam dla kogo. Życie jest cudowne! Co jeszcze mogę zrobić i do jakiego lekarza pójść ? Po niedzieli idę na test wysiłkowy, ponowne echo serca i KT klatki piersiowej. Biorę leki na nadciśnienie TELMIZEK, mam alergię na pyłki, niektóre owoce np. jabłka, brzoskwinie (ugotowane, z puszki lub upieczone mogę jeść) . Może to od alergii albo menopauza (mam nadal miesiączkę)? Elcia

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować się z psychiatrą, aby wykluczyć lub potwierdzić psychogenne tło tych dolegliwości.