Co oznaczać może mój wynik badania cytologicznego?

Witam. Dzisiaj dostałam wynik badania cytologicznego. Wyszła mi grupa III. Bardzo się niepokoje o ten wynik co to oznacza? Niestety nie mogę udać się do ginekologa ponieważ przebywam w Hiszpanii w pracy. Czy w tym przypadku powinnam jak najszybciej wrócić do Polski czy mogę zaczekać do końca pracy czyli do czerwca? Proszę o pomoc i radę.

Jeśli wyniki cytologii nasuwają podejrzenie zmian rakowych i raka (ASC-H, HSIL, AGC; grupa IIIB, IV i V), wykonuje się kolposkopię.