Co oznaczają alloprzeciwciała anty-M z układu MNS w 14. tygodniu ciąży?

Jestem w 14 tygodniu ciąży, jest to moja pierwsza ciąża. Wykryto u mnie alloprzeciwciała anty - M z układu MNS klasy igG miano 32. Pragnę zaznaczyć, że moja grupa krwi to B Rh +, grupa krwi ojca to A Rh +. Następną wizytę w krwiodawstwie mam za miesiąc ma być również badany ojciec. Co oznaczają te przeciwciała i czy są groźne dla dziecka?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wynik oznacza, że posiada Pani przeciwciała przeciwko antygenowi M występującemu na erytrytach. Oznacza to, że u dziecka może wystąpić konflikt serologiczny. Dlatego ważne są badania u ojca aby oszacować jaką grupę krwi może mieć dziecko.

Pozdrawiam.