Co oznaczają badania histopatologicznego szyjki macicy?

Dzien dobry, chcialabym poprosic o interpretacje wynikow badania histopatologicznego szyjki macicy: 1.fragmenty nablonka typu gruczołowego typu szyjkowego 2.wycinki z czesci pochwowej Szyjki macicy pokryte nabłonkiem wielowarstwowym płaskim z cechami zapalenia. W jednym drobnym wycinku cechy rogowacenia.

Lek. Paweł Szadkowski

Pełna interpretacja wyniku jest możliwa tylko w zestawieniu z pani obrazem klinicznym. W tym celu należy udać się do lekarza prowadzącego. W badaniu histopatologicznym występują cechy zapalenia nabłonka szyjki, ale nie musi być to wynik niepokojący (konieczna interpretacja kliniczna).