Co oznaczają białe afty na podniebieniu o anginie?

Dzień dobry Złapała mnie znowu angina po 3ech miesiącach, byłem u swojego lekarza, przepisał mi antybiotyki , dziś już 5 dzień kuracji , jest o wiele lepiej , w końcu moge coś przełknąć mimo, lekkiego bólu migdała ale zostały mi afty białe na podniebieniu , czy mam się tym martwić?

Lek. Paweł Szadkowski

Może tym, co Pan opisuje, są po prostu powiększone grudki chłonne. Również naloty na migdałkach mogą się utrzymywać kilka dni. Niemniej bez zobaczenia gardła, nie da się ocenić zmian.