Co oznaczają białe plamy po usunięciu pieprzyka?

Moja 15-letnia corka ma skłonność do powstawania pieprzyków, kilka z nich juz zostało usuniętych. Wokół pieprzyków tworzą sie białe otoczki a pieprzyki sie zmniejszają. Te białe miejsca bardzo sie powiększają, jedno z nich pod pachą ma około 4 cm, ma tez takie trzy białe pola na plecach i tez sie powiększają a ostatnio pojawiło sie nowe na przegubie dłoni. Córka ma lekko podwyższone przeciwciała tarczycowe anty TPO. Byłam na konsultacji i dermatologa w zeszłym roku ale powiedział ze nie ma sie czym martwić. Białe miejsca mnie jednak niepokoją bo sie powiększają i pojawiło sie nowe na przegubie a tam pieprzyka nie było. Prosze o poradę.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Opisywane przez Panią objawy świadczą o powstawaniu znamion Suttona. U córki prawdopodobnie występuje genetyczna skłonność do występowania chorób autoimmunologicznych. Najczęściej takie zmiany wymagają jedynie obserwacji, mogą także być pierwszym objawem rozwijającego się bielactwa.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106
Una Medica ul. Żelazna 69a Warszawa tel: +48 668 88 00 42