Co oznaczają bóle brzucha i biegunki?

Witam.Mam nawracajace biegunki ,bole brzucha,SchudłAm. Pciała kierunku celiakii ujemne. 2 razy histop.w gastro nie wykazała zmian,jedno male ognisko zapalne od refluksu. Morfologia ok. Kalprotektyna 2 razy w normie. Czekam na wyniki histopat.kolonoskopi. obraz makro ok poza "cechami przerostu limfatycznego w jelicie kretym". Od czego to może być skoro teoretycznie kalprotektyna wykluczyła stan zapalny? Czy to może być po fortransie? Bo czułam się fatalnie. Brałam x lat Methotexat na RZS.

Opis kolonoskopii jest bardzo subiektywny, mam na myśli ten " przerost limfatyczny". Naturalnym elementem anatomicznym jelita biodrowego, to znaczy tego odcinka, który mozna obejrzeć przy kolonoskopii, są grudki chłonne, inaczej kępki Payra.
Nie ma normy ile tych grudek w jelicie powinno być. Podobnie jak nie ma normy ile powinniśmy mieć włosów na głowie. Obecność tych grudek nie jest objawem " przerostu" czy też innej choroby.