Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 0 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają bóle brzucha i papkowate stolce?

witam od ponad 3 lat mam problemy z brzuchem biegunki tak co dziennie 3 razy płynne papkowate bole brzucha okres zimowy gdzie nie pracuje i siedzę dużo jem nawet przytylem ponad normę jest gorzej gdy wyjeżdżam do Niemiec po pracuje jest o dużo lepiej ogólnie czuję się dobrze tylko te bole biegunki i ostatnio hemoroidy. mam zdiagnozowanie zespól jelita wrażliwego ale badanie histopatologiczne wskazało przewlekłe nacieki zapalne podejrzenie zapalenia nieswoistego ?badania kolonsk9pia i ogólne dobre nie wiem może pomogą nawyki żywieniowe??jakie może jeszcze badani a zrobić???bole nie są ciężkie ostre .mam coś czuję że są spięte powyżej pępka najczęściej choć bywają zmienne .po prostu bole nie przeszkadzają mi w codziennym życiu pale i też pije alkohol
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 10 miesięcy temu

Tamowanie krwawienia za pomocą endoskopu

Endoskopia to rewolucyjna metoda - nie tylko diagnostyczna, ale również terapeutyczna. O tamowaniu krwawienia z użyciem endoskopu opowiada lek. Marcin Radkowski.

Lek. Wojciech Zygmunt
71 poziom zaufania

Opisane przez panią objawy mogą sugerować nieswoiste zapalenie jelit (tj. Chorobę Leśniowskiego-Crohna lub Wrzodziejące zapalenie jelita grubego). Powinna pani pozostawać pod opieką gastroenterologa, u którego ponownie powinna zostać wykonana kolonoskopia. Jeżeli diagnoza potwierdzi się, leczenie może wspomagać zmiana diety. Palenie papierosów pogarsza przebieg choroby Leśniowskiego-Crohna, natomiast wywiera ochronny wpływ we Wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego. Pozdrawiam i życzę zdrowia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy