Co oznaczają bóle brzucha podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Mam 28 lat i właśnie skończyłam brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych M****** czekam teraz na krwawienie i boli mnie w dole brzucha tak jak przed miesiączką. Ginekolog mówił, że podczas brania tabletek nie powinny występować bóle miesiączkowe, a mnie boli. Może dlatego, że to dopiero pierwsze opakowanie. W ogóle podczas brania tabletek źle się czuje mam nudności i bóle głowy, ale może dlatego że to pierwsze opakowanie? Co Pan Doktor o tym wszystkim myśli? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Oczywiście, to co powiedział Pani lekarz, jest jak najbardziej prawdą. Użył jednak słowa "nie powinny". Proszę bowiem pamiętać, że objawy uboczne występują tylko u niektórych kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Objawy, które Pani opisała, czyli bóle głowy, nudności czy bóle brzucha są jednymi z najczęściej występujących działań niepożądanych. Proszę skonsultować się zatem ze specjalistą ginekologiem. Być może konieczna jest zmiana preparatu hormonalnego na inny.