Co oznaczają bóle głowy i mroczki przed oczami?

Mam 25 lat. 2 lata temu (coś takiego) zaczęły się u mnie bóle głowy z przodu oraz duża ilość mroczków przed oczami. Zostałem skierowany do neurologa. On skierował mnie na rezonans głowy. Zanim wykonałem rezonans badał mnie okulista. Stwierdził przewężone naczynia krwionośne i postawił diagnozę: skoki ciśnienia od nerwicy. Po wyleczeniu głogiem dużego ciśnienia bóle głowy częściowo ustąpiły. Miałem kilka razy napady migreny (z aurą i bez). Rezonans głowy (bez kontrastu) nie wykazał nic. Byłem cały czas pod opieką okulisty, badany pod kątem jaskry. Około miesiąca temu zrobiła mi się dziwna plama w polu widzenia. Ma ona postać podobną do plam po olśnieniu, jednak ta nie znika. Jeśli na jasnym tle przejadę palcem to widzę w tym obszarze 2 zielone linie. Poszedłem pilnie do okulisty oraz na ostry dyżur. OCT, USG gałki ocznej, badanie dna oka (obszary także poza polem widzenia) ani badanie ciśnienia w oku nic nie wykazały. Dostałem skierowanie do neurologa. Plama jest dalej, kilka dni temu zrobiła się druga podobna. Do neurologa idę za 3-4dni. Czy jest to przypadek pilny? Jaka może być przyczyna? Czy jest szansa, że te plamy znikną?

Witam.pomimo długiej opowieści mało danych medycznych. Czy jaskrę potwierdzono? Czy neurolog coś rozpoznał? Czy ma Pan nadciśnienie tętnicze czy oczne? Itd.pozdrawiam serdecznie