Co oznaczają bóle głowy po uderzeniu?

Witam. Ponad dwa miesiące temu uderzyłam się mocno w głowę. Nie miałam wtedy żadnych objawów, które konieczne były by do konsultacji lekarskiej. Głowa przez ten czas czasem mnie bolała dokładnie w tym miejscu, ale był to ból do przeżycia. Natomiast od ostatnich 2 tygodni głowa boli mnie niemal codziennie dokładnie i tylko w tym miejscu w którym miałam wielkiego guza od uderzenia. Tabletki przeciwbólowe czasem brane nawet po kilka dziennie zupełnie nie działają. Stąd moje pytanie czy po takim czasie bez innych objawów możliwe jest aby coś złego zadziało się po tym uderzeniu w mojej głowie? Jeśli tak to co konkretnie? Ewentualnie co może wpływac że te bóle są tak silne i nie opuszczają? Głowa boli tylko w tym miejscu, a przy lekkim nacisku ból się nasila tak jak by uraz był świeży.

Czy straciła Pani przytomność podczas urazu? Ból głowy jest jednym z najczęstszych objawów pojawiających się po urazach głowy i mózgu. Mogą mu towarzyszyć nudności, zawroty głowy, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci, obniżenie nastroju i problemy z zasypianiem. Ból głowy po urazie najczęściej pojawia się natychmiast lub kilka dni po urazie, a jego obraz odpowiada charakterowi napięciowego bólu głowy (jest najczęściej obustronny, tępy, uciskający). Ostry pourazowy ból głowy utrzymuje się nie dłużej niż do 3 miesięcy po urazie. Niestety, w niektórych przypadkach dolegliwości mogą występować dłużej - jeśli są przez ponad 3 miesiące po urazie głowy jest to przewlekły pourazowy ból głowy. Nie zaleca się nadużywania leków przeciwbólowych, gdyż moga powodowac ból głowy z odbicia i inne objawy uboczne. W leczeniu stosuje się leki przeciwdepresyjne lub przeciwpadaczkowe. Dodatkowo wskazana psychoterapia, trening relaksacyjny, biofeedback.
Powinna Pani zgłosic się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką, wskazane badanie głowy celem wykluczenia zmian pourazowych, złamań kości czaszki , krwiaków. Jeśli wykluczy się taka przyczynę bólu - wówczas obserwacja w kierunku pourazowego bólu głowy, konsultacja neurologiczna, dalsze badania i leczenie. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie czekać i osobiście skonsultować/zdiagnozować opisane przez Panią symptomy u neurologa.

Z przesłaniem dla Pani serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com