Co oznaczają bóle głowy u 27-latki?

Witam, Od 12 dni cierpię na silny ból głowy. Miałam już wizyty u dwóch różnych lekarzy pierwszego kontaktu. Tabletki na migrene niestety nie pomogły. Mam dosc wysokie cisnienie bo 145/90, pani dr powiedziala, ze u młodej osoby może pojawiac się ból głowy. Bardzo często także odczuwam pulsujacy ból na wysokości lewego oka bądź z tyłu głowy, najczęściej w nocy lub przy schylaniu. Noszę okulary i zastanawiam się czy to nie jest powodem. 1.5 roku temu również odczuwalam taki ból, jednak TK niczego nie wykazała. Dodam, że teraz czasem pojawiaja się nudności, a od 3 dni jestem przeziebiona i ból nasila się podczas kaszlu lub kichania. Proszę o pomoc.

Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności, infekcji. Jeśli ból nie ustąpi - wskazana konsultacja neurologiczna, ew. badania neuroobrazowe - . TK lub MR głowy.
Proszę się obserwować, jeśli ból będzie narastał (zwiększał nasilenie i częstotliwość), pojawią się dodatkowe objawy, powinna Pani zgłosić się do lekarza.Pozdrawiam