Co oznaczają bóle i sztywność pleców?

Witam.mam 48 lat.Zawsze rano mam problem zgiac plecy sa jak sztywne.zejscie po schodach wstanie z lozka i ubranie skarpetek graniczy z cudem.w ciagu dnia zeby wstac z tapczanu musze sie o cos oprzec.gdy leze na brzuchu sama nie odwroce sie na plecy z powodu silnego bolu.do tego dochodzi czesty bol lrwego posladka i uda.dodam jeszcze ze podniesienie koszyka z praniem sprawia mi problem i niewazne czy jest w nim duzo zeczy czy jedna bluzka.pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Stanowczo sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub neurologa w celu zbadania i zalecenia odpowiedniej terapii. Pani objawy z wysokim prawdopodobieństwem wskazują na rwę kulszową, ale mogą być również spowodowane chorobą ogólnoustrojową. Należy pogłębić wywiad.