Co oznaczają bóle kręgosłupa lędźwiowego promieniujące do nóg?

Witam. Od jakiegoś czasu miewam bóle kręgosłupa lędźwiowego promieniujące do nóg. Wynik rezonansu wykazał przepukline która uwypukla się do kanału kręgowego na 0,6 cm. Ma również cechy dehydratacji. Ponad to mam 3 wypukliny, tobiel oponowa 1,2 x 0,5 cm oraz guzek Schmorla. Przednie krawędzie kręgów są wyostrzone, przedni odcinek blaszki granicznej jest niezrośnięty z trzonem kręgowym, a krążek L5/S1 jest niższy, hipoplastyczny. Czy wymaga to interwencji chirurgicznej ?

Opis rezonasu jeszcze nie wskazuje na interwencje chirurgiczną, natomiast jeśli objawy przyjmują charakter postępujących ubytków neurologicznych tzn. osłabienie siły, osłabienie czucia lub nasilający się ból. To wtedy warto rozważyć wizytę u neurochirurga. Jednak zanim się Pani uda do niego warto wybrać się również do sprawdzonego fizjoteraputy który może również pomóc w Pani dolegliwościach
Pozdrawiam
Starzyk Damian
www.rebalance.pl