Co oznaczają bóle kręgosłupa podczas siedzenia?

Witam. Od pół roku mam problem z kręgosłupem z odcinkiem lędźwiowym , cały czas odczuwałem ból podczas siedzenia , dłuższego chodzenia . Wykonano różne badania w tym rezonans który wykazał między innymi przepuklinę międzykręgową , ogólnie w kiepskim stanie kręgi oraz naczyniaka. Natomiast 3 dni temu miałem dość ostry ból i nagrzewałem plecy poduszką elektryczną gdy wstałem następnego dnia okazało się że ból pleców praktycznie był niewyczuwalny natomiast pojawił się ból w prawej nodze który z każdą chwilą się nasilał . Mimo silnych leków przeciwbólowych budziłem się w nocy z bólu . Dziś rano bol był na tyle silny że nie dało się stanąć na nodze , dopiero po długim rozchodzeniu trochę minęło . Dodam że ból promieniuje przez całą nogę ale nie z tyłu tak jak to jest przy rwie kulszowej tylko z przodu nogi a najbardziej odczuwalny jest tak jakby w kości piszczelowej . Noga jest normalna znaczy nie puchnie i nie jest czerwona , Kręgosłup nie boli ale ból nogi jest nie do wytrzymania. Czy mam powód do denerwowania się ?? Bo przyznam że strach mnie paraliżuje . Proszę o jakąś poradę .

Lek. Michał Lenard

Trudno udzielić Panu konkretnej porady na odległość. Sugeruję udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, który Pana zbada, zleci podstawowe badania i w razie potrzeby skieruje do specjalisty. Pozdrawiam!