Co oznaczają bóle kręgosłupa podczas siedzenia?
Witam. Od pół roku mam problem z kręgosłupem z odcinkiem lędźwiowym , cały czas odczuwałem ból podczas siedzenia , dłuższego chodzenia . Wykonano różne badania w tym rezonans który wykazał między innymi przepuklinę międzykręgową , ogólnie w kiepskim stanie kręgi oraz naczyniaka. Natomiast 3 dni temu miałem dość ostry ból i nagrzewałem plecy poduszką elektryczną gdy wstałem następnego dnia okazało się że ból pleców praktycznie był niewyczuwalny natomiast pojawił się ból w prawej nodze który z każdą chwilą się nasilał . Mimo silnych leków przeciwbólowych budziłem się w nocy z bólu . Dziś rano bol był na tyle silny że nie dało się stanąć na nodze , dopiero po długim rozchodzeniu trochę minęło . Dodam że ból promieniuje przez całą nogę ale nie z tyłu tak jak to jest przy rwie kulszowej tylko z przodu nogi a najbardziej odczuwalny jest tak jakby w kości piszczelowej . Noga jest normalna znaczy nie puchnie i nie jest czerwona , Kręgosłup nie boli ale ból nogi jest nie do wytrzymania. Czy mam powód do denerwowania się ?? Bo przyznam że strach mnie paraliżuje . Proszę o jakąś poradę .

MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Trudno udzielić Panu konkretnej porady na odległość. Sugeruję udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, który Pana zbada, zleci podstawowe badania i w razie potrzeby skieruje do specjalisty. Pozdrawiam!