Co oznaczają bóle mięśni po ukąszeniu przez kleszcza?

po ugryzieniu kleszcza robiłam badaniaIgG oraz IgM. wynik IgG to68,45 a IgM 30,45, lekarz przepisał Unidox. wczesniej miałam rumień średnicy ponad 10 cm oraz bóle mięsni podobne do grypy. Co o tym sadzić?

Ból mięśni towarzyszący typowemu rumieniowi wędrującemu po pokąsaniu przez kleszcza jest objawem czasem spotykanym, ale po prawidłowo przeprowadzonym leczeniu antybiotykiem kiedy ustępuje rumień, ból mięśni tez powinien stopniowo ustąpić. Jeśli ból mięśni nie ustępuje konieczna ponowna konsultacja z lekarzem.