Co oznaczają bóle pleców po prawej stronie?

Dzień dobry. Odczuwam ból po prawej stronie pleców, pomiędzy żebrami a lędźwiami, troszkę na prawo od kręgosłupa. Boli mnie cały czas, a gdy podniosę prawą nogę do góry- boli jeszcze bardziej. Ból jest ciężki do opisania, cały czas taki sam i nie jest on szarpiący. Tak jakby ktoś lekko mnie uderzał wewnątrz moich pleców. Nie czuję, że to ból kręgosłupa czy mięśni. Ostatnimi czasy również spada mi ciśnienie bez powodu i zaczynam się robić bardzo śpiąca. Miewam również problemy z miesiączkowaniem (konkretniej mam miesiączkę co dwa a nawet i trzy miesiące). Z dnia na dzień ból się pogarsza, a ja muszę się udać do lekarza prywatnie niestety. Nie wiem do jakiego i co to może być. Zaczynam się martwić, bo ból nie ustępuje ani na chwile.

Lek. Paweł Szadkowski

Myślę, że warto udać się najpierw do lekarza medycyny rodzinnej (poradnię może pani zmienić 2 razy do roku jeśli martwi się pani dostępnością), a w razie nasilenia dolegliwości na SOR. Wymaga pani dokładnego zbadania oraz w razie potrzeby poszerzenia diagnostyki (m.in. badanie ogólne moczu, USG brzucha).