Co oznaczają bóle pleców w 24-tygodniu ciąży?

Jestem w 24 tyg ciąży od paru dni mam bóle pleców i bol przy oddawaniu moczu i swędzenie . dziś mam również twardy brzuch a ruchy dziecka czuje bardo nisko . wizytę u lekarza mam dopiero w nast tyg i nie wiem czy nie jechać jutro do szpitala . proszę mi pomoc bo strasznie się denerwuje

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani zgłosić się do lekarza, może być izba przyjęć ginekologiczna. Na miejscu będą mogli Pani wykonać niezbędne badania i ocenić czy istnieje jakieś ryzyko, ewentualnie zadecydować o leczeniu. Lepiej dmuchać na zimne. ;)