Co oznaczają bóle po lewej stronie brzucha i w okolicy lędźwiowej?

Leczę dolegliwości jelitowe (wycięte trzy małe polipy podczas kolonoskopii). Zażywam D***, R***, D***, C*** c. Ostatnio z uwagi na występującą dosyć często zgagę przepisano mi C*** 40, który biorę raz dziennie od 7 dni (na czczo). Przed badaniem usg zażywałem przez kilka dni E***. Od kilku dni dopadły mnie straszne bóle w lewej części brzucha, promieniujące do pachwiny (czasem do jądra) oraz bóle w okolicy lędźwiowej, wskazujące na kamicę (?). Badania moczu nie wykazały niczego szczególnego. Czy te dolegliwości (bóle trudne do wytrzymania - nieco po dwóch dniach zelżały) mogą być spowodowane zażywaniem C***? (Dodatkowo nastąpiła przerwa w wypróżnianiu się - które przy stosowaniu C*** c stawało się coraz bardziej regularne). Zadaję to pytanie tą drogą, bo lekarz, u którego się leczę jest obecnie niedostępny.

Wątpię, że dolegliwości takie jak Pan opisuje są związane z zażywaniem pantoprazolu (C***). Raczej nie opisuje się takich skutków ubocznych stosowania tego leku. Ból być może związany jest właśnie z kamicą nerkową (warto byłoby powtórzyć USG dróg moczowych - lepsze badanie w wykrywaniu kamicy niż badanie ogólne moczu, czasem badanie ogólne moczu w przypadku kamicy może być prawidłowe). Ból taki też może być związany z patologią w zakresie odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa (ucisk na korzenie nerwowe). Wskazane byłoby w takim przypadku jeszcze wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Oczywiście trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem, który dopiero po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.