Co oznaczają bóle po prawej stronie w klatce piersiowej?

Witam, od dzisiaj rano doswiadczam bolu, po prawej stronie w klatce piersiowej blizej mostka, na wysokosci pachy. Rano bol byl znikomy i odczuwalny tylko podczas glebszych wdechow, troche sie zdenerowalem i odczuwam bol silniej, lodczas malego oddechu i gdy spokojnie siedze, boli nawet jak napreze miesnie klatki piersiowej. Pale e papierosa 0mg Mezczyzna 18lat

Lek. Paweł Szadkowski

Ból może być wywołany podrażnieniem opłucnej lub nerwobólem, ale bez badania i poszerzenia wywiadu trudno coś więcej powiedzieć. Nie jest to raczej nic niepokojącego, ale warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ewentualnie wykonania niezbędnych badań (np. EKG).