Kobieta , 35 lat Witam, Jestem 3 tydzień po operacji halluxa stopy lewej metodą Chevron. Noga ogólnie nie boli, czasem trochę "zakłuje", ale rzadko. Martwi mnie za to fakt, że nawet jak próbuję chodzić w bucie ortopedycznym to noga kilka chwil po opuszczeniu w dół momentalnie puchnie i robi się czerwona aż do połowy łydki. Niepokoi mnie szczególnie ta zmiana koloru na purpurowy. Przyjmuję Clexane w zastrzykach (kończę 2 op), łykam Reparil. Czy to normalne? Dziękuję! Asia
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: