Co oznaczają bóle podbrzusza u 23-latki?

Witam, od 3 dni odczuwam dziwny ból głównie z prawej strony podbrzusza. Ból dokucza najbardziej przy siadaniu/siedzeniu gdy się ruszam. Ból jest dziwny, mam wrażenie pełnego pęcherza, lub przypomina to dyskomfort kiedy dziecko napiera na brzuch w trakcie ciąży. Dzisiaj podbrzusze stało sie nabrzmiałe i twarde , nie boli gdy naciskam. Dodam, że w ciązy na pewno nie jestem ( gdyz od dłużeszego czasu nie mam partnera). Przez ostatnie dwa miesiące zauwazyłam niewielkie krwawe plamienia miedzy miesiączkami. Postanonwiłam w tym miesiącu odstawic tabletki antykoncepcyjne, z nadzieją że to cos pomoże. Lecz jest gorzej, nie krwawię ale ból czy bardziej jest to silny dyskomfort przeszkadza. Mam już umówiona wizyte u ginekologa lecz zwyczajnie martwię się co może być powodem tego bólu i nabrzmiałego podbrzusza.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego aby wykluczyć przyczyny ogolnointernistyczne