Co oznaczają bóle psychosomatyczne?

Jak wyglądaja bole psychosomatyczne? Mam ostatnik dziwne objawy. Odwiedzam różnych lekarzyy i żadnej konkretnej przyczyny. Mozs to nerwica? Czuje ucisk w klatce piersiowej na kostku i punktowo bolą mnie z z boku zebra. Czy bole w nerwicy nie sa bardziej rozlane? A nie takie punktowe?

Witam!
Proszę skontaktować się z psychiatrą lub psychologiem - najlepiej PZP. Zrobią badania, dobiorą odpowiednie formy psychoterapii i należy się leczyć. Nerwica może naśladować każdą chorobę i nie reguł aby na podstawie fragmentarycznego doniesienia różnicować.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

Jeżeli lekarze nie stwierdzają żadnych konkretnych zmian to najbardziej prawdopodobna jest nerwica. Dolegliwości odczuwane przez osoby cierpiące na zespół nerwicowy bywają bardziej przykre od dolegliwości spowodowanych uszkodzeniem jakiegoś organu. W tej sytuacji należałoby zwrócić się po pomoc do psychoterapeuty.