Co oznaczają bóle w klatce piersiowej u 26-latka?

Witam. Jestem młodym 26 letnim mężczyzna. Od niepamiętnych czasów borykam się z problem piekącego bólu w okolicach klatki piersiowej, do Tego wszystkiego dochodzi problem ze złapaniem pełnego oddechu. Mało Tego wszystkiego, co raz częściej budzę się kilka razy w środku nocy, łapiąc łapczywie powietrze jak ryba, odnoszę wrażenie, że się w tedy duszę. Ciśnienie w normie, kilka razy odwiedziłem interniste z tymi problemami, po badaniu EKG i ogólnym odsłuchu lekarz stwierdził, że wszystko jest w porządku. Ostatnio objawy nasiliły się tak bardzo że musiałem odwiedzić SOR, lecz tam również nie stwierdzono żadnych problemów, po zmierzeniu ciśnienia. Jutro mam po raz kolejny wizytę u lekarza rodzinnego, będę prosił o Holtera, czy jest tu ktoś kto mógł by mi pomóc ? Dodam, że palę papierosy, jestem z reguły bardzo nerwowy

Lek. Wojciech Zygmunt

Pańskie problemy mogą świadczyć o nasilonym refluksie żołądkowo-przełykowym. Aby zdiagnozować się w tym kierunku powinien skontaktować się pan z gastroenterologiem. Inna sugestia jaka przychodzi mi do głowy to obturacyjny bezdech senny, który może wybudzać w środku nocy. Musi pan dopytać pańskie otoczenie, czy zdarza się nocne chrapanie. Diagnostyka obturacyjnego bezdechu sennego to polisomnografia, która wykonywana jest tylko w specjalistycznych ośrodkach. Z pewnością przydałyby się również badania takie jak Holter EKG i Holter ciśnieniowy. Zalecam także całkowite zerwanie z nałogiem palenia tytoniu. Pozdrawiam i życzę zdrowia.