Co oznaczają bóle za mostkiem?

Witam, od dłuższego czasu mam bóle za mostkiem I tak jakby na żołądku. Biegunki zaparcia tkliwy żołądek, mdlosci i potworna zgaga bóle w dolnej części kręgosłupa. Jestem po tm z kontrastem. Proszę o interpretację Przepuklina roztworu przełykowego przepony duza 57.5 I rozlana uchylkowatosc jelita grubego. Reszta ok. Proszę o odpowiedź. Czy to coś poważnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Przepuklina rozworu przełykowego wraz z pani dolegliwościami wskazuje z bardzo dużym prawdopodobieństwem na chorobę refluksową przełyku. Uchyłkowatość jelita grubego wraz z podanymi przez panią objawami może świadczyć o chorobie uchyłkowej okrężnicy. Na pani miejscu udałbym się do gastroenterologa oraz chirurga ogólnego w celu uzupełnienia diagnostyki, postawienia rozpoznań i odpowiedniego leczenia. Choroby mogą być groźne, ale istnieją metody ich skutecznego leczenia. Bardzo ważne będzie również właściwe postępowanie dietetyczne.