Co oznaczają bolesne skurcze brzucha?

Witam. Od kilku dni odczuwam dość silne skurcze brzucha. Ciężko było je zlokalizować ale ból dotyczy raczej dolnej części brzucha. Pojawiają się podczas potrzeby oddania gazu, lub przy wypróżnieniu. Zaczeło się kilka dni temu od jednego bardzo ostrego bolącego skurczu brzucha.Pierwszy raz miałam tak ostry skurcz. Przypominało to atak, było mi słabo, szumiało mi w uszach .musiałam sie położyć z obawy na omdlenie. Gdy wstałam było to samo . Po ok poł godziny i zażyciu tabletki przeciwbólowej ostry ból troszkę ustał. Choć nie mogłam sie wyprostować. Przez noc towarzyszyły mi bole w podbrzuszu. I w kolejnych dniach również. Ale brałam wspomniane tabletki i było w miare, choć byłam słaba .Czasem odczuwam takie skurcze przed pojsciem do toalety przed oddaniem stolca, ale nie zawsze. Nawet przy miesiaczce nie mam takich skurczów. Dodam jeszcze choć nie wiem czy to ma związek z brzuchem :raz jest mi zimno raz gorąco. Szczególnie w nocy budzę sie cała mokra, a gdy odkrywam kołdre mam dreszcze z zimna. Nie mam apetytu. Dzień przed wspomnianym "atakiem" jadłam dość sporo ogórków kiszonych, ale przez noc nie odczuwałam żadnych objawów ,dopiero na drugi dzień miałam ten skurcz. Choć nie wiem czy to ma związek z ogórkami. Teraz czuje sie całkiem ok. Nie biore tabletek. Ale skurcze dalej sie pojawiaja przed pojsciem do toalety lub gazem. Od dwuch dni mam rozwolnienie. Brzuch jest dość wzdęty, przy tym co jadłam powinien być raczej płaski. Podejrzewam że raczej to nie sa sprawy kobiece. Choć bóle były w podobnej lokalizacji. Okres mam dopiero za 10 dni, jest regularny, i nie odczówam bólów menstruacyjnych gdy go mam.Co to może być. Bardzo proszę o porade. Z góry Bardzo dziękuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu Brdzie można coś więcej powiedzieć