Co oznaczają brak energii i zaburzenia oddychania?

Witam. Od wielu miesiecy mam w klatce piersiowej uczucie jak by zamykania i otwierania powietrza,cos jak by jakas dlawica.Kiedys trwalo to do kilku sek. Teraz potrafi trwac nawet 15 do minuty. Jest to uczucie jak by odcinalo mi gdzies powietrze ,jak by cos mi w klatce piersiowej "latało".Prze to mam dusznosci i brak energii,szybko sie mecze. Najczesciej to sie pojawia kiedy sie poloze albo po prostu nic nie robie.Co to moze byc?Nerwica? Zoladek?do jakiego lekarza isc??1 kontaktu olal sprawe

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Sugeruję konsultację z lekarzem rodzinnym, który zaleci Pani badania pomocne w diagnozie(osłucha, rentgen płuc) Jeżeli się okaże, że w kwestii medycznej jest wszystko dobrze, może się Pani zwrócić do psychologa, który dzięki szczegółowemu wywiadowi oceni, czy te duszności są na tle nerwowym.Sugerowałabym przyjrzenie się temu w jakich dokładnie sytuacjach się to zdarza?Co Pani wtedy czuje, jakie myśli przychodzą do głowy?Warto by ocenić czy nie wiąże się to z niepokojem?Jak Pani te objawy reaguje, czy się Pani zaczyna bać czy przyjmuje to spokojnie?

pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Witam, radziłbym pilne udanie się do psychoterapeuty, który zdiagnozuje czy te symptomy maję podłoże psychiczne np. nerwicowe lub inne.
Pozdrawiam