Co oznaczają brązowe plamienia w ciąży?

Jestem w 7 tyg. ciąży, ok. 3 tyg. temu miałam różowe plamienia, po paru dniach znikły i pojawiły się brązowe, są do dziś. Poza tym boli mnie brzuch jak w pierwszych dniach okresu i kręgosłup w części lędźwiowej.
Miałam już pierwsze USG w 6 tyg. potwierdzające. Ale było za wcześnie na jakiekolwiek pomiary. Badanie robiłam w Polsce, teraz wróciłam do Anglii, gdzie nie mam kontaktu z ginekologiem, czekam na wizytę u położnej.
Czy te bóle i plamienia są groźne?

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Bardzo nierozsądnym jest bagatelizowanie tak długiego plamienia, szczególnie we wczesnym okresie ciąży.

Objaw ten może zwiastować np. poronienie.
Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem ginekologiem!

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl