Co oznaczają cechy przerwania ciągłości więzadła krzyżowego przedniego z widocznymi zwiniętymi włóknami?

Opis RM stawu kolanowego.Cechy przerwania ciągłości więzadła krzyżowego przedniego z widocznymi zwiniętymi włóknami na wysokości jego części środkowej,część włókien o zachowanym przebiegu .Podwyższony sygnał więzadeł kompleksu tylno-bocznego ,nieregularny przebieg pojedynczych włókien-częściowe uszkodzenie? Płyn w stawie kolanowym,widoczny głownie w sąsiedztwie wiązadeł krzyżowych w zachyłku nadrzepkowym.W rogach tylnych obu łąkotek podwyższony sygnał:zmiany przeciążeniowe uszkodzenie? operacja?

Rezonans wymaga potwierdzenia w badaniu klinicznym. Jeżeli występują objawy łąkotkowe i niestabilność stawu kolanowego nie obejdzie się bez artroskopii z ewentualną rekonstrukcją więzadła krzyżowego przedniego.
Pozdrawiam
dr n med MAciej Goch