Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają codzienne bóle głowy odczuwane od dzieciństwa?

Od dzieciństwa cierpię na codzienne bóle głowy. Jakieś 3 lata temu bóle się nasiliły. Miewałam także ataki lękowe. Ból jest różny, często budzi nad ranem, często nasila się w godzinach 17-18. Raz uciska jak obręcz całą głowę, a raz bolą albo skronie i czoło, albo sam tył. Czasami promieniuje do twarzy. Miewam też lekkie mrowienia bez drętwienia palców u rąk. 3 lata temu byłam u neurologa, ale po badaniach typu "zamknij oczy i dotknij nosa" i wywiadzie stwierdził nerwicę lecz ja obawiam się guza.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam Panią, przedstawione przez Panią objawy wskazują prawdopodobnie na zaburzenia nerwicowe. Mimo wszystko uważam, że powinna Pani skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym, a także z psychologiem. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

umów wizytę 0

Witam Pani objawy sugerują podłoże psychologiczne. Możliwe, że jest to nerwica lękowa. Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji Jeżeli Pani chce mieć pewność, proszę poprosić o pełną diagnostykę neurologiczną. Warto też zająć się zaburzeniami lękowymi, które zapewne hamują Pani aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie. Zachęcam do psychoterapii, która jest najskuteczniejszym sposobem dotarcia do przyczyny lęku i znalezienia właściwego rozwiązania problemu . Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety