Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają codzienne bóle głowy odczuwane od dzieciństwa?

Od dzieciństwa cierpię na codzienne bóle głowy. Jakieś 3 lata temu bóle się nasiliły. Miewałam także ataki lękowe. Ból jest różny, często budzi nad ranem, często nasila się w godzinach 17-18. Raz uciska jak obręcz całą głowę, a raz bolą albo skronie i czoło, albo sam tył. Czasami promieniuje do twarzy. Miewam też lekkie mrowienia bez drętwienia palców u rąk. 3 lata temu byłam u neurologa, ale po badaniach typu "zamknij oczy i dotknij nosa" i wywiadzie stwierdził nerwicę lecz ja obawiam się guza.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Witam Panią, przedstawione przez Panią objawy wskazują prawdopodobnie na zaburzenia nerwicowe. Mimo wszystko uważam, że powinna Pani skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym, a także z psychologiem. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

0

Witam Pani objawy sugerują podłoże psychologiczne. Możliwe, że jest to nerwica lękowa. Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji Jeżeli Pani chce mieć pewność, proszę poprosić o pełną diagnostykę neurologiczną. Warto też zająć się zaburzeniami lękowymi, które zapewne hamują Pani aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie. Zachęcam do psychoterapii, która jest najskuteczniejszym sposobem dotarcia do przyczyny lęku i znalezienia właściwego rozwiązania problemu . Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy