Co oznaczają codzienne, mocne bóle głowy?

Cierpię na mocne bóle głowy praktycznie codziennie. Nasilają się podczas wysiłku fizycznego oraz uprawiania sportu, a także wtedy, kiedy się denerwuję. Jest to ból zlokalizowany w czole, pulsujący i przerywany. Jest dość mocny i ciężki do zniesienia. Nie wiem, co to jest. Wykluczam nadciśnienie, bo miałam ostatnio mierzone i mam 105/69. Podejrzewam u siebie guza mózgu. Wszystkie objawy pasują, często też chce mi się wymiotować bez powodu. Co mogą oznaczać te bóle? Do jakiego lekarza z tym iść?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę skontaktować się z lekarzem POZ, lekarz po badaniu wypisze skierowanie do specjalisty - być może cierpi Pani na mocne migreny.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,

Objawy sugerują iż cierpi Pani na bardzo silną migrenę. Proszę nie zakładać najgorszego czyli jak Pani wspomina raka tylko udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który da Pani skierowanie do specjalisty lub wypisze leki na migrenę.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk