Co oznaczają czerwone plamy na skórze mężczyzny?

Witam, na ciele mojego partnera pojawiły się dziwne plamy. Z dnia na dzień rozsypuje się coraz bardziej. Najwięcej jest na brzuchu i plecach. Wysypka wchodzi na ręce i nogi. Występuje w postaci czerwonych, suchych placów. Podejrzewam łuszczyce kropelkowa, ale potrzebuję opinie specjalisty, niestety wizyta u doktora w przyszłym tygodniu. Dodam, że teść również ma łuszczyce. Dwa tygodnie temu nażyczony leżał w szpitalu, może się czymś zaraził... Proszę o w miarę szybką odpowiedź co to może być? Pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Z racji obciążonego wywiadu rodzinnego i charakteru zmian rzeczywiście najbardziej prawdopodobnym rozpoznaniem jest łuszczyca. Zmiany musi jednak obejrzeć dermatolog (i wykonać ewentualne badania dodatkowe), gdyż tylko na tej podstawie można postawić prawidłowe rozpoznanie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.