Co oznaczają czerwone plamy na skórze po laserze frakcyjnym?

Witam, 2,5 miesiąca temu miałam wykonywany zabieg laserem frakcyjnym w celu niwelacji rozstępów. Chciałam zapytać, czy normalną rzeczą jest to, że dalej na skórze utrzymuje się czerwony ślad i "dziurki"? Oczywiście pytałam o to lekarza wykonującego zabieg, usłyszałam, że proces gojenia może trwać dużej, aczkolwiek po wcześniejszych zabiegach proces gojenia był szybszy. Przyznam, że nie pokoi mnie ten fakt. Czy mogę coś zrobić, aby owe plamy znikły szybciej? Z góry dziękuję i liczę na rzetelną odpowiedź.

Proces gojenia jest indywidualny, w zależności od predyspozycji pacjenta i dobranych parametrów zabiegowych może trwać nawet 3 miesiące; także przebarwienia są normalną konsekwencją w/w zabiegu. radzę wszelkie wątpliwości przedyskutować z lekarzem, który wykonał zabieg.